Senohrábek Jiří st.

Přípravy na Mistrovství ČR jsme zahájili úvahami kdo s čím bude létat. Motor 4,6 za akrobata Arrow jsme zabudovali do opencombatového BF109E, kterému dal Jiří ml. přednost před scalecombatovým BF109H. Tomáš do svého Ataka zabudoval třiapůlku z mezka č.2. Mezek č.2 dostal novou třiapůlku, kterou jsme zaběhli před zahájením závodu.

1. kolo
Nastoupil jsem s mezkem č.1. Hned v první minutě jsem zaznamenal sek a po povzbuzení Dana "rozsekej je" jsem se pustil do stíhání dalších stužek, následoval útok na Karáskova Ataka, jenže rozdíl rychlosti byl dost veliký a tak jsem stužku minul a vzápětí přišel o ocasní plochy včetně vlastní stužky. Mezek se pak již bezvládně spustil k zemi a zbyla z něj jen hromádka šrotu.
2. kolo
Musel jsem vzít mezka č.2 s krátce zaběhlým motorem a tak jsem radši nastavil trochu bohatší směs. Po zkušenosti z prvního kola jsem zvolil opatrnější taktiku letu a hlídal si vlastní stuhu.
3. kolo
Startoval jsem vedle Tomáše a během startovacího manévru jsem mu čechral stuhu křídlem, jenže se netrhla. Poté jsme se k sobě přiblížili a když jsme se vzdálili měl jsem stuhu kratší, jenže rozhodčí to prý neviděl. Poté jsem se zmocnil něčí stuhy, ani nevím čí, většina soupeřů popadala a tak pro mne závody skončily.