Martin Musiolek

1.Kolo
Start se nevede. Po odhození motor 3x chcípnul :( Co se dá dělat. Nervozita stoupá. Na počtvrté se to naštěstí povedlo. Vyhlížím si svuj cíl. Žlutý Fairey Lukáše Krause se nedá přehlédnout pouštím se do něj. Po chvíli se to povedlo. Sekám asi tak metr jeho stuhy. Motor stávkuje výkon je v pr.... Role se vyměnily. Teď jsem loven já a žlutočerný Fairey zle dotírá. Kličkuji jak zajíc. Hurááá, konec, uhájeno.

2.kolo
Jde se na to. Motor konečně běží. Po chvíli si vyhlížím Pavla Dvořáka. Vidím jak provádí nízký průlet podél linie. Pustém se za ním. Převýšení se vyplatilo. Na křídle mi visí jeho stuha. Jde po mně nějaký mezek. Ztrácím stuhu z křídla a posléze i vlastní. Motor opět stávkuje v utažených zatáčkách pokašlává jinak je OK. Podařil se mi ještě jeden sek ani nevím kdo to byl. Náhle motor umlká úplně. Přistávám mimo vyhrazený prostor. A koukám se na pokračující souboj. Po letu zjišťuji závadu na svíčce. Snad už motor pojede.

3.Kolo
Opět v boji. Chvíli po startu někoho sekám. Motor konečně běží spolehlivě. Daří se mi další sek. Zaměřil jsem se na Piráta Karla Lutze ml. Po chvíli se bohužel ozvala rána. S Pirátem je konec. Šturmovik padá ve vývrtce. Lehounce se jej snažím srovnat. Žádné prudké pohyby. Hurá, reaguje. Vybírám. Motor už ale zase netáhne. Koukám kolem sebe. Jsme ve vzduchu jen 3. Já, Dan Pék se svou "splašenou stodevítkou" ověnčenou stuhama a Martin Machura opět z Mezkem ale 209. Ilouš po srážce hodně ztěžkopádněl a táhne slušně doprava. Berou si mně do prádla. Navíc se ze strany ozývá "Tak pojď ty rusáku my si tě podáme" :) Měl jsem plné ruce páček. Macek mne dokonce dvakrát zatahal za stuhu, ale ta vydržela. Navíc jsem získal i bonus. Dan Pék při jednom z průletů mi nechal na křídle svou stuhu :)

finále
Pohled na startovní linii dává tušit že ve finále bude pěkně horko. Navíc se blíží bouřka tak se snažíme nic nezdržovat a honem do vzduchu. Hned od startu tam bylo velmi husto. Jen jsem si všiml, že Danův mezek už má zase na křídlech stuhy. Podařily se mi v krátkosti dva seky. Začíná být opravdu horko. Jsem asi poslední s celou stuhou. Asi v třetí minutě útočím na nějakého mezka. Najednou se ozvalo zlověstné "Plesk" a padáme oba v obětí a ploché vývrtce do řepy. Vypadá to že bude éro celý. Dokoukám se na zbytek finále. Opravdu nádherný souboj. Škoda že už tam nejsem. Jdu zkontrolovat situaci. Nebyl to Mezek byla to Ki-61 Pavla Dvořáka. Ki-61 je bez vrtule ale jinak vypadá OK. Můj Šturmi je taktéž OK odnesla to jen příruba výfuku. Třetí místo je doma :)