Pavel Dvořák

1.kolo
Povedlo se mi dát dva seky, jeden na Ríšovi. No to jsem si dal, do konce heatu mě honil jak ohař. Nakonec mě přeci jen seknul. Che che, seknul jen stuhu pověšenou na křídle, tu co jsem mu předtím vzal. Někomu se povedlo načechrat mi jedno křidélko takže další dva heaty celkem v pohodě opravuji.

2.kolo
Krátce po startu přicházím o stuhu. Jestli se nepletu tak mi jí vzal Martin Musiolek. Celý let jdu po Tomášovi Senohrábkovi. Ten ale létá hodně daleko a tak se mi ho trefit nedaří. Naopak, stačila chvilka nepozornosti a zbytek své stuhy jsem doslova pověsil na jeho model. Nakonec se mi přeci jen jeden sek povedl.

3.kolo
Tentokrát si dělám chutě na stuhu Piráta Karla Lutze a Ki-61 Ríši Křížaly. Let je spíše trápením, sek se nedaří. Okolo poloviny heatu se potkávám s Karlovo Pirátem. Já letím dál, Pirát s uraženou výškovkou končí na zemi. Promiň Karle. V hodině dvanácté, přesněji řečeno jen několik málo sekund před koncem letu se mi konečně daří dát alespoň jeden sek.

finále
Při pohledu na soupeře nastoupené na startovní linii nemám vůbec dobrý pocit. Jako jediný mám model s dvaapůlkou (hle, i s takovým modelem se dá dostat do finále). Všechno ostatní třiapůlky. Holt co se dá dělat, ještě vyměnit krystal kvůli jednomu z pilotů a jde se do boje. Start v pohodě. Po chvíli mi Dan Pék bere stuhu. No co, alespoň mě nebude stuha brzdit. Ačkoli můj Ki-61 je na dvaapůlkový stroj docela rychlý ve srovnání s ostatními ve finále je pomalý. Zkouším se na někoho zavěsit, ale jsem pomalý, nemá to smysl. Snažím se být trochu mimo hlavní vřavu a rychlými nálety někoho trefit. Před koncem třetí minuty se srážím s Martinem Musiolkem. Oba modely se v náruživém objetí řítí do přilehlého kapustového pole. Dopad vůbec nevypadá dobře. I když modely nejsou zas tak daleko od safety line (bezpečnostní linie) nemám odvahu si pro model pod běsnícími létajícími modely dojít. Jediná výhoda tohoto killu je, že se můžu dívat na ten divoký tanec. A stojí to za to. Podle mě nejlepší souboj co jsem zatím kdy viděl. Holt minule to bylo 50 vteřin ve finále, dneska 160, jestli to tak půjde dál tak za další dvě soutěže bych to mohl odlétat celé. Killnutý model je naštěstí celkem v pořádku. Zlomená vrtule, trochu hlíny v karburátoru a naprasklý trup u ocasních ploch. Epizoda na jeden večer.